Menu

O nás

Taky máte nějaký sen?

My ano. Pomáhat jiným snům.

Jenže na některé sny sami nestačíme. Nedokážeme se rozhodnout, vytrvat na cestě, nemáme potřebný počáteční impuls, chybí nám zkušenosti s překonáváním překážek. Možná že však k jejich realizaci není potřeba mnoho. Stačil by jeden důvěryhodný člověk, který by nám fandil. Nebo přísný manažer, který by nám pravidelně připomínal drobné důležité kroky. Nebo parťák, který by na sebe vzal kus něčeho, co sami nezvládneme. Prostě by stačil jeden anděl v lidském těle. Nebo alespoň kmotr.

Pojďme inspirováni TEDxPrague pár takových snů popostrčit. Sejde se nás velké množství, každý s jiným obdarováním, jinými zkušenostmi, jinými schopnostmi (a jinými sny). Každý z nás se může stát někomu jinému tím „andělem“. Tím, že druhému dáme trochu času, dobrou radu, pravidelný zájem či dohled, můžeme pomoci zrealizovat, na co by sám neměl sílu.

Jak začít?

Máme-li sen uskutečnit, je nejdřív potřeba o něm vědět. Uvědomit si ho – a nezapomenout na něj. Tržiště Vám s tím pomůže – prostě si sem své sny odložíte (stačí málo). Co z Vašich snů stojí za uložení? To už je na Vás. Může to být drobnost, jako třeba naučit se rychle a efektivně krájet cibuli na jemno. Může to být zdánlivě nedostupný zážitek: večeře a tanec s Colinem Firthem.

Jak pokračovat?

Najděte si pro svůj sen obrázek. Fotku, ilustraci. Lépe se vám uchopí, potáhne vás. Zkuste si popsat, co je jádrem Vaší touhy. Proč se tento sen zdá zrovna vám. Co se musí stát, aby se naplnil. Čemu pomůže. Sepište si to. Dejte to do kupy.

A co dál?

Můžete sami přemýšlet, kudy se vydat. Nebo co vás brzdí. Můžete se ale taky podělit a svůj sen zveřejnit. Třeba někdo zná nečekanou zkratku (je šéfkuchař či jeho tchyně pracuje pro oblíbenou neteř Colina Firtha). Třeba má někdo chuť a schopnost Vás postrčit. A nebo si s Vámi prostě popovídá o tom, co by bylo potřeba udělat. Nebo ho Váš sen uchvátí. A bude Vám chtít pomoci.

Totéž můžete i Vy udělat pro někoho jiného.

Tak co, půjdete do toho s námi?

Těšíme se!

Samuel, Gabka a parta TEDxPrague

Share